اوج زیبایی طبیعت در آبشار بیشه

 اوج زیبایی طبیعت در آبشار بیشه

لرستان معروف است به سرزمین آبشارها؛ به هر سوی طبیعت این سرزمین که سفر کنید صدای پرصلابت آبشارهای کوچک و بزرگ و رودهای آرام و خروشان شما را در بر می‌گیرد.

آبشار بیشه اثری طبیعی با 48 متر ارتفاع که در میان رشته‌کوه‌های زاگرس در بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد واقع شده است و گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند. آبشار پس از برخورد به زمین 10 متر مسیر را طی می‌کند تا به رودخانه سزار برسد.

عرض تاج آبشار نیز 20 متر است و چشمه‌هایی که در نزدیکی ایستگاه بیشه وجود دارد منبع تأمین آب آبشار هستند.

برای رسیدن به این آبشار زیبا باید راه ۶۵ کیلومتری شهر خرم‌آباد و یا 35 کیلومتری شهر دورود به سمت آبشار را در مسیری دل‌انگیز و روح‌نواز که از میان جنگل‌های سرشار بلوط و گون، کوه‌های سر به فلک کشیده و همچنین از میان عشایر خونگرم استان را طی کنید تا به این مقصد خوش آب‌وهوا برسید.

وجود آبشار و رودخانه سزار در کنار هم جلوه‌ای بی‌بدیل و کم‌نظیر را به وجود آورده است که می‌تواند استراحت گاهی امن و آرام و مکانی زیبا و رؤیایی برای گرفتن عکس‌های یادگاری و عکس‌های منظره باشد.

ایستگاه راه‌آهن بیشه خود از جاذبه‌های دیدنی این مکان می‌باشد که مسیر ریلی پوشیده با درختان چنار و منتهی به تونل جلوه بصری چشم‌نوازی را ایجاد کرده است.

همچنین پل راه‌آهن که در ابتدای مسیر رسیدن به روستای بیشه قرار دارد خود بر شکوه و زیبایی این منطقه افزوده است.

مسیرهای دسترسی

مسیر اول: بعد از کیلومتر ۵۰ دورود به خرم‌آباد بعد از دیدن تابلوی آبشار بیشه وارد فرعی شده و مسیر را ادامه دهید تا به ۳ راهی برسید. مسیر مستقیم، شما را به آبشار می‌رساند

مسیر دوم: را باید قبل از ورود به خرم‌آباد انتخاب کرد. در ۵ کیلومتری خرم‌آباد در جاده دورود به یک سه%E

مطلب مرتبط